Assassin's Creed II


سازنده : شعبه ی مونترال یوبی سافت
ناشر : یوبی سافت
پلتفرم : PC X360 PS3 PSP
تاریخ عرضه : 17 نوامبر 2009 ، سه شنبه 26 آبان
ژانر : Action Adventure
موتور بازی : Scimitar

برای دیدن ادامه ی مطلب به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید

 

سلام
یه نقد از بازی بسیار زیبای Assassin's Creed II


سازنده : شعبه ی مونترال یوبی سافت
ناشر : یوبی سافت
پلتفرم : PC X360 PS3 PSP
تاریخ عرضه : 17 نوامبر 2009 ، سه شنبه 26 آبان
ژانر : Action Adventure
موتور بازی : Scimitar

Click this bar to view the full image.
بازی هایی هم چونشاهزاده ایرانی و عقیده آدم کش برا یعلاقه مندان به ژانر اکشن های ماجرایی کاملا آشناست .
جدید ترین محصول Ubisoft از این خانواده از محصولات ، بازی عقیده آدمکش 2 است.
داستان نسخه بازی عقیده آدمکش همانند نسخه اول آن در دو زمان متفاوت سپری میشود.
بخش اصلی داستان در سال 2012 یعنی چند سال پس از داستان نسخه اول ادامه مییابد.
الطیر ( قهرمان نسخه قبل ) هنوز هم یک زندانی است و پس از یافتن " زمین بهشت " در نسخه اول هنوز آزاد نشده است .
در آغاز بازی او موفق میشود به کمک چند نفر از اعضای گروه آدمکش از زندان فرار کند.این گروه نیز دستگاهی برای سفر به گذشته ساخته اند و از الطیر درخواست میکنند تا به جمع آنها بپیوندد و این بار زندگی یکی دیگر از نیاکان خود را موشکافی کند تا فنون مبارزه را فرا گیرد و دیگر تکه های زمین بهشت را بیابد. Ezio یکی دیگر از اجداد الطیر است که ادر اواخر قرن 15 یعنی در دوران رنسانس و حکومت کلیسا در ایتالیا زندگی میکرده است .
Ezio
یک نجیب زاده است. پدر و دو برادر او بر اثر یک توطئه سیاسی به قتل میرسند و Ezio با پیگیری آخرین توصیه های پدرش به صندوقچه ای دست میابد که حاوی سلاح و لباس فرقا آدمکشی است . او تحت تعلیم عموی خود قرار میگیرد و برای گرفتن انتقام راهی میشود اما در طول راه این انتقام جویی با داستان های تازه و پر رمز و رازی درگیر میشود و...

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1280x720.ماهیت بازی نسبت به نسخه اول آن تغییر کرده است و نسخه دوم عقیده آدمکش به خوبی نقش یک پس آیند را برای نسخه اول ایفا میکند .

پس تا به اینجا میتوانید مطمئن باشید که اگر از نسخه اول این بازی خوشتان آمده است ، از دومی نیز لذت خواهید برد.

نسخه دوم نسبت به نسخه پیشین بهبود یافته و ویژگی های جدیدی را با خود همراه کرده است.

در نسخه جدید ، بازیکن میتواند شنا کند و مثل نسخه قبل اما این بار به طور سوم شخص ، از چشم عقاب استفاده کند و اطراف خود را شناسایی کند

. لئو ناردو داوینچی جوان نیز همراه او خواهد بود تا نسخه های رمز شده را رمز گشایی کند و به وسیله آن سلاح های جدیدی اختراع کند .

این سلاح ها بسیار متنوع هستند و مجموعه ای از تبر ها ، پتک ها ، خنجر ها ، شمشیر های زهر آگین و یک تفنگ منیاتوری را شامل میشود . علاوه بر این ، قهرمان بازی به برکت حضور لئو ناردو داوینچی بر یک ماشین پرنده نیز سوار خواهد شد . در این مورد سعی شده است که مسائل تاریخی به جا مانده از لئو ناردو داوینچی به خوبی با بازی ترکیب شود.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1280x720.معمولا وقتی از یک کاراکتر خوشمان می آید ، دوست نداریم برای او رقیبی تصور کنیم اما به جرات Ezio بهتر از الطیر به نظر میرسد.

قهرمان در این نسخه بهتر از نسخه قبل دشمن را خلع سلاح میکند و یا سلاح او را به خوبی میقاپد و این بار با دو خنجر در دو دست ، نقش یک مبارز قوی را ایفا میکند که از شناسایی شدن و آشکارا جنگیدن هراسی ندارد .

نبردها مردانه تر به نظر میرسد علاوه بر اینکه کم خونین تر از نسخه قبل به نظر میرسد .
تنها ضعفی که در طول مبارزات خود نمایی میکند ، هواس پرت بودن NPC هاست .
گاهی دو دیدبان در کنار یکدیگر استاده اند و پس از اینکه شما 5 دقیقه با اولی جنگیدید ، هنوز دومی مشغول نگاه کردن یه دور دست است !!! البته این ضعف را میتوان به مبارزات هوشمندانه NPC ها بخشید .

مااند گذشته این بازی یک send box است و قهرمان میتواند اهداف مختلف را در خطوط نامنظم زمانی انتخاب کند .

داستان پردازی مثل گذشته صورت میگیرد و مکالماتی که بین کاراکتر ها انجام میشود ، دلیل کشته شدن هر یک از نقش های بد بازی را روشن میکند.

در لحظه مرگ مقتول ، قهرمان مانند گذشته سر او را در دامن میگرید و گاهی به طور اغراق آمیز ، چند دقیقه ای با مقتول خوش و بش میکند ! در واقع Ubisoft در صداگزاری و نمایش داستان بازی مثل همیشه سنگ تمام گذاشته است البته به شرطی که بازیکن نخواهد خیلی هم مو را از ماست بیرون بکشد .

دو نسخه قابل اجرای این بازی در دو کنسول Xbox 360 , Ps3 در طی سه هفته گذشته به عرضه عمومی گذاشته شده است.

منتقدین بازی نیز به طور میانگین امتیاز 9/3 را به این بازی مناسب دانسته اند تا این بازی نیز به یکی از نامزد های کسب بهترین بازی ماجرایی و یا کنسول سال 2009 بدل شود .