برای کسانی که تازه با این بازی آشنا شدن ، باید بگم شما باید تصمیمبگیرید که چه نوع بازی رو میخواید انجام بدید .این نکته برای شروع بازیخیلی مهمه .چون در سرورهای کلاسیک حدودا 14 روز تحت پروتکت هستید و کسینمیتونه در این مدت بهتون حمله کنه ،پس نحوه ی بازی کردنتون در این چند روز بسیار مهمه . و باید از این فرصت استفاده کنید و تا جایی که میتونید رشد کنید .
همونطور که توی ماموریتها دیدید، از ماموریت 19 شما دو حق انتخابدارید یا وضعیت نظامی رو انتخاب می کنید یا تجاری رو .
بهتره قبل از هر اقدامی یه نگاهی به نقشه بندازید . بسنجید که اطرافتونچند تا دهکده هست و این دهکده ها چقدر بزرگ هستن و اگر در ابتدای شروعسرور هستید آیا مدت حمایتشون تموم شده یا نه .
اگر اطرافتون شلوغه و همه تازه وارد هستن و زمان حمایتشون تموم شده میتونیداین ریسک رو بکنید که گزینه نظامی رو انتخاب کنید و به جای ساختن ریسورس ،شروع به ساختن ساختمانهای پیش نیاز پادگان و نهایتن 2 تا 3سرباز کنید .
اگر خوش شانس باشید با این 3 تا سرباز میتونید به دهکده های دیگه حملهکنید و اونها رو غارت کنید .و بسته به نوع سربازی که دارید هر کدوم قابلیتتعداد محدودی منابع رو دارن و با غنیمتهای اونها می تونید شروع به ساختنریسورس و ساختمانها و سربازهای دیگه کنید .
نگران نباشید فعلن کسی نمیتونه بهتون حمله کنه و سربازاتونو بکشه ولیباید حواستون باشه که به دهکده ای که حمله میکنید اگر سرباز داشته باشه ،اونوقت سربازاتون میمیرن و ریسورس و منابعی که برای درست کردنشون خرج کردیدهم از دست رفته .و چون رو منابعتون کار نکردید ساعتهای زیادی باید منتظر بمونید تا مقدار مورد نیاز از هر منبع جمع بشه تا بتونید یه سازه بسازید یا ریسورهاتون رو به سطح بالاتری ببرید .
پس یه پیشنهاد خوب برای کسانی که تازه کارن شما در چند روز اول فقط روی منابعتون کار کنید و وقتی که تولید منابعتون به حداقل 40 تا در ساعت رسید شروع با ساختن سرباز کنید . اینطوری در صورتیکه سربازهاتون چیزی هم غارت نکنند شما تولید منابعتون در حدی هست که پیشرفتتون رو کند نکنه .